Skuteczna Walka ze Ślimakami w Ogrodzie

SUMIN Pełzakol Extra GR: Skuteczna Walka ze Ślimakami w Ogrodzie

Walka ze ślimakami to jedno z największych wyzwań, przed którymi stają ogrodnicy. Ślimaki mogą zniszczyć nasadzenia, zjadając młode rośliny i zostawiając za sobą nieestetyczne ślady. Jeśli szukasz skutecznego rozwiązania, warto sięgnąć po SUMIN Pełzakol Extra GR. W tym artykule omówimy, czym jest ten preparat, jak działa oraz jak go stosować, aby skutecznie chronić swój ogród przed ślimakami.

Spis treści

 1. Czym jest SUMIN Pełzakol Extra GR?
 2. Jak działa SUMIN Pełzakol Extra GR?
 3. Zastosowanie i dawkowanie
 4. Bezpieczeństwo i środki ostrożności
 5. Czy Pełzakol jest bezpieczny?
 6. Naturalna metoda walki z ślimakami
 7. Jak działają pułapki piwne?
 8. Podsumowanie

Czym jest SUMIN Pełzakol Extra GR?

SUMIN Pełzakol Extra GR to specjalistyczny preparat granulowany przeznaczony do zwalczania ślimaków w ogrodach. Produkt jest dostępny w opakowaniu o wadze 1 kg, co pozwala na długotrwałe stosowanie i zabezpieczenie dużych obszarów upraw. Preparat zawiera aktywny składnik, który skutecznie eliminuje ślimaki, jednocześnie minimalizując ryzyko dla innych organizmów w ogrodzie.

Jak działa SUMIN Pełzakol Extra GR?

Pełzakol Extra GR działa poprzez mechanizm kontaktowy i żołądkowy. Ślimaki, które zetkną się z granulatem lub spożyją go, przestają się odżywiać i wkrótce giną. Preparat jest skuteczny zarówno na ślimaki nagie, jak i te ze skorupkami. Dodatkowo, granulat jest odporny na wilgoć, co oznacza, że pozostaje skuteczny nawet po deszczu.

Zastosowanie i dawkowanie

Stosowanie SUMIN Pełzakol Extra GR jest proste i wygodne. Oto kilka kroków, które warto przestrzegać:

 • Przygotowanie terenu: Przed aplikacją preparatu warto usunąć większe resztki roślinne i chwasty, które mogą ukrywać ślimaki.
 • Rozsiewanie granulatu: Granulat rozsiewa się ręcznie lub za pomocą siewnika, równomiernie rozprowadzając go na powierzchni gleby wokół roślin. Zaleca się stosowanie preparatu wieczorem, kiedy ślimaki są najbardziej aktywne.
 • Dawkowanie: Dawkowanie zależy od intensywności występowania ślimaków. Średnio stosuje się około 5 g granulatu na metr kwadratowy.
 • Powtarzanie zabiegu: W razie potrzeby, zabieg można powtarzać co kilka tygodni, szczególnie po intensywnych opadach deszczu.

Bezpieczeństwo i środki ostrożności

Choć SUMIN Pełzakol Extra GR jest skuteczny w zwalczaniu ślimaków, należy pamiętać o kilku środkach ostrożności:

 • Przechowywanie: Preparat należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w suchym i chłodnym miejscu, z dala od dzieci i zwierząt domowych.
 • Stosowanie: Unikać kontaktu preparatu ze skórą i oczami. W razie przypadkowego kontaktu, przemyć obficie wodą.
 • Ochrona środowiska: Preparat stosować zgodnie z zaleceniami producenta, aby minimalizować wpływ na środowisko.

Czy Pełzakol jest bezpieczny?

SUMIN Pełzakol Extra GR jest skuteczny w zwalczaniu ślimaków, ale zawiera substancje chemiczne, które mogą być szkodliwe dla ludzi i zwierząt, jeśli nie są stosowane zgodnie z zaleceniami. Przy odpowiednim użyciu jest bezpieczny dla zwierząt, ludzi i środowiska. Ważne jest, aby zawsze stosować się do instrukcji na opakowaniu, aby uniknąć ryzyka.

Naturalna metoda walki z ślimakami

Pułapki piwne to jedna z najbardziej popularnych i skutecznych naturalnych metod kontroli populacji ślimaków w ogrodzie. Ta prosta, tania i ekologiczna technika polega na wykorzystaniu piwa do przyciągnięcia ślimaków, które następnie toną w płynie. Oto szczegółowy przewodnik, jak skutecznie stosować pułapki piwne w swoim ogrodzie.

Jak działają pułapki piwne?

Ślimaki są przyciągane do zapachu fermentującego piwa, które dla nich jest nieodpartym przysmakiem. Kiedy ślimaki wchodzą do pojemnika z piwem, wpadają do niego i toną. Pułapki piwne są szczególnie skuteczne, ponieważ ślimaki są bardziej aktywne w nocy, kiedy temperatura spada i wilgotność powietrza jest wyższa.

Na rynku są gotowe pojemniki specjalnie stworzone do tej metody zwalczania ślimaków.

AGRECOL Natura Pułapka na ślimaki 1 szt.

Jako przynętę można zastosować:

 • Piwo
 • Miód
 • Mleko zmieszane z wodą
 • Drożdże zmieszane z wodą
 • Miód i drożdże zmieszane z wodą
 • Olej do smażenia z wodą
 • Zapach rumowy do ciast zmieszany z wodą
 • Pokrojone ziemniaki, marchewkę, liście sałaty

Podsumowanie

SUMIN Pełzakol Extra GR to skuteczny i łatwy w użyciu preparat do zwalczania ślimaków w ogrodzie. Dzięki jego zastosowaniu można cieszyć się zdrowymi i pięknymi roślinami, bez obawy o uszkodzenia spowodowane przez te uciążliwe szkodniki. Regularne stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami pozwoli utrzymać ogród wolny od ślimaków i zapewni zdrowy wzrost roślin.